Ulubieńcy 2011 / 2011 Faves

Lekcja makijażu!

utworzone przez | sty 11, 2012 | ULUBIEŃCY

 Postanowiłam i ja opublikować moich ulubieńców zeszłego roku 🙂
Przyznam, że przez moje ręce przeszła niesamowicie wielka ilość kosmetyków, trochę mnie to przeraziło 😉 Ale dzięki temu mam duże porównanie i szeroki wachlarz wyboru ulubieńców. Podzielę moich ulubieńców na 2 części, pierwsza to będzie Make-up a druga to będzie pielęgnacja.

I decided to share my last year faves with you 🙂 I have to admit that I had a lot of products in my hands last year and it scares me a little 😉 but now I have a lot to choose my faves  ’cause of that. I’ll write it in two parts, first will be make-up faves and the second will be skincare faves.
1. Podkład / Foundation
W tym roku 4 podkłady szczególnie przypadły mi do gustu: / I liked 4 foundations the most this year:

 • Biotherm Aqua Radiance
 • MAP wodoodporny / waterproof
 • Bourjois Healthy Mix
 • Pharmaceris Delikatny fluid intensywnie kryjącyTen jeden jedyny to właśnie Biotherm Aqua Radiance, którego recenzji jeszcze nie ma na blogu, ale używam go już od kilku miesięcy. Wszystkie 4 spełniają moje wymagania, ale najczęściej sięgałam właśnie po ten Biothermu.

My absolutly fave is Biotherm Aqua Radiance, unfortunatly there’s no review of it on my blog yet but I’ve been using it for couple months. All that four foundations are great for me but I’ve been choosing that Biotherm one the most.
 
2. Korektor / Concealer
W tym roku też 4 korektory przypadły mi najbardziej do gustu: / I also liked a lot 4 concealers this year:
 
Ten, po którego sięgałam najczęściej to SkinFood Salmon Dark Circles Concealer 🙂 Daje mi mocne krycie, dobrze stapia się ze skórą i rozświetla spojrzenie. Idealnie 🙂
My super fave is SkinFood Salmon Dark Circles Concealer 🙂 I gives me super covering, it melts into the skin very well and brightening the eye. Ideal 🙂
 
3. Puder / Powder
Rok 2011 upłynął mi na poszukiwaniu idealnego pudru. Kandydatów było wielu, sporo z nich naprawdę mi się spodobało: / I spent last year on searching an ideal powder. I tried a lot of them, and realyy liked a few of them:

 

Moim ulubieńcem został MAC Mineralize Skinfinish, bo jednak daje mi idealne wykończenie, chociaż pozostałe pudry też są wg. mnie bardzo dobre.
My fave is MAC Mineralize Skinfinish, 'case it gives me ideal finish, but I think they all are very good.
 
4. Róż / Blush
Tak naprawdę dopiero w roku 2011 odkryłam róże. Wcześniej bałam się ich, więc nie używałam i uważałam, że są zbędne 😛 No a teraz bardzo lubię i często używam.
I discovered the blush in year 2011 actually. Earlier I was afraid of them so I didn’t use them and I thought they’re completly needless 😛 Now I really love them and use them frequently.
 
 

 

Najczęściej sięgałam zdecydowanie po róże Sephory, Sleeka i MAC. Nie potrafię wskazać jednego faworyta.
I used Sephora, Sleek and MAC blushes most frequently but I really can’t tell which one is my super fave.
 
5. Bronzer
Bronzer to coś, czego używam praktycznie do każdego makijażu. Ciągle miotam się między matowymi a błyszczącymi i sama nie potrafię stwierdzić, które bardziej lubię 😛 W tym roku używałam głównie tych:
I use bronzers with almost every make-up I do. I still can’t decide if like matte ones or shiny ones more 😛 In year 2011 I used most frequently those:

 

 
I tutaj muszę wybrać 2 ulubieńców: matowy to Benefit Hoola i błyszczący Milani TANtastic. Hoola jest świetna, nadaje się do każdego koloru skóry i daje piękny herbatnikowy kolor. TANtastic daje za to piękny błyszczący wielowymiarowy efekt.
So here I have to choose 2 faves: matte Benefit Hoola and  Milani TANtastic. Hoola is great for every skintone and gives a nice biscuit effect. TANtastic gives a very nice shiny and multidimension effect.
 
6. Rozświetlacz / Highlighter
Rozświetlacz to kolejny kosmetyk, który odkryłam w minionym roku, ale bardzo polubiłam i często używam 🙂 Nie mam powalającej ilości rozświetlaczy, ale tych 4 używałam najczęściej.
Highlighter is a next product that I discovered last year but I really liked it and now I use it frequently 🙂 
 
Tu zdecydowanie wybieram Bobbi Brown ShimmerBrick – Copper Diamond, daje przepiękny efekt!! Z niczym nie potrafię go porównać. Benefit HighBeam też jest bardzo fajny, ale jednak wybieram Bobbi Brown.
Here I pick Bobbi Brown ShimmerBrick – Copper Diamond with no boubt, it gives amazing effects!! I like also Benefit HighBeam, but Bobbi Brown is my favorite one.
 
7. Cienie / Eyeshadows
W minionym roku przeszłam przez fazę maniactwa cieniowego i nakupiłam całą ich masę. Znalazłam kilka perełek oczywiście 😀
Last year I was an eyeshadow maniac for a while and I bought a lot of them. I also found some nice ones 😀
 

 

Moimi ulubieńcami absolutnie są cienie MUFE Aqua Cream, są super trwałe i mają piękne kolory. Jedyną ich wadą jest cena, ale mimo to planuję więcej zakupów! Z cieni prasowanych uwielbiam moje Italian Beauty, są super napigmentowane, trwałe, duże i tanie – moim zdaniem super!
My absolutly favorite ones are MUFE Aqua Cream, they’re super long lasting and have gorgous colours. Unfortunatly they’re expensive but even so I’ll buy more! From pressed eyeshadows I choose Italian Beauty ’cause they’re super pigmented, long lasting, big and cheap – great for me!
 
8. Baza pod cienie / Eyeshadow base
Baza pod cienie to coś z czym się nie rozstaję, inaczej mogę zapomnieć o trwałym makijażu oka. Przetestowałam ich już trochę i mogę wybrać ulubieńca 🙂
I always use eyeshadow base ’cause I want my make-up to stay. I’ve tested a bunch of bases so I can pick my fave now 🙂

 

Mimo, że nie pokochałam jej od pierwszego użycia jednak moim ulubieńcem zostanie: Urban Decay Prime Potion, dlatego, że dobrze działa i łatwo się ją nakłada. Lubię też bardzo ArtDeco, ale w połowie słoiczka zrobiła się dość twarda i ciężko się ją nakłada.
This wasn’t love at first use but now I can say it’s my fave: Urban Decay Prime Potion ’cause it works great and it’s easy to apply. I also like a lot ArtDeco base but it became quite hard in half of jar and now it’s quite hard to apply.
 
9.  Tusz / Mascara
Tusz to jeden z produktów, w którym wciąż szukam ideału. Zazwyczaj próbuję czegoś nowego, bo wciąż mam nadzieję odkryć coś jeszcze lepszego. W roku 2011 nie było inaczej i też przetestowałam wiele maskar, najczęściej używałam tych:
Mascara is one of that type of products that I’m still looking for my holu grail. I always buy something new hoping it’ll be better than earlier mascara. In year 2011 I was doing the same, I used a lot of these:
 
Moim zdecydowanym faworytem jest MUFE Smoky Lash, dlatego, że jest bardzo czarny i bardzo mocno podkreśla rzęsy.
My absolutly favorite is MUFE Smoky Lash ’cause it’s super black and gives a strong effect.
 
10. Kredka / Pencil
Uwielbiam kredki! Nie wiem dlaczego, nie używam ich zbyt często, ale mają takie piękne kolory i nie mogę się nigdy powstrzymać 😀
I really love pencils! I don’t know why ’cause I don’t use them too much but they have so pretty colours so I can’t stop myslef to buy another one 😀
 • AVON SuperShock
 • Zoeva
 • MUFE
 • Peggy Sage
 • GoshNie potrafię wybrać jednego ulubieńca, bo wszystkie te kredki są po prostu boskie! Łatwo się nimi rysuje, są intensywne i bardzo trwałe.

I really can’t choose only one fave ’cause I love all those pencils! They’re easy to apply, nery intensive and very long lasting.
 
11. Eyeliner
Kiedyś nie lubiłam eyelinerów. Nie umiałam się nimi posługiwać aż do czasu kiedy odkryłam żelowe eyelinery. A teraz polubiłam też inne rodzaje eyelinerów, okazuje się że wystarczy poćwiczyć 😉
I didn’t like eyeliners actually. I didn;t know how to draw a nice line and then I discovered gel liners. Now I like also other types of eyeliner, practicing is the key 😉Tutaj moim ulubieńcem jest ELF Gel Eyeliner. Jest dość tani, ma ładne napigmentowane kolory, jest trwały i ma przyjemną konsystencję.

My fave eyeliner is ELF Gel Eyeliner. It’s quite cheap, has pretty pigmented nice colours, is long lasting and has a nice consistency.
 
12. Pomadka / Lipstick
Kiedyś wolałam błyszczyki, w minionym roku polubiłam pomadki. Przeszłam przez fazę nude oraz fazę czerwonej szminki. Trochę mi się ich nazbierało, ale najczęściej używałam tych 3:
I used to use lipglosses earlier but last year I started to use lipsticks. I was nude manic then red lipstick maniac. Now I have a lot of lipsticks but I used those 3 the most:Moimi ulubieńcami są zdecydowanie pomadki NYX Lip Smacking Fun Colours za konsystencję i kolory. Są świetne!

My faves are definetly NYX Lip Smacking Fun Colours for their consistency and colours. They’re great!
 
13. Błyszczyk / Lipgloss
W tym roku używałam jakoś mniej błyszczyków, głównie za sprawą pomadek. Ale sporo dostałam ich w prezencie 😉
Last year I was using a way less lipsglosses than earlier mostly for my new love for lipsticks. But I recieved a lot of lipglosses as presents 😉
 • Essence – Stay with me
 • Clinique Superbalm
 • Smashbox
 • Peggy Sage
Zapomniałam Fotki 😛 / I forgot to do a Photo 😛Tutaj zdecydowanie Essence – Stay with me za kolory, trwałość i nawilżenie 🙂 Dawno nie miałam tak fajnych błyszczyków!

Here I definetly pick Essence – Stay with me for their colours, pretty long lastingness and moisturization 🙂 I haven’t got such greatd lipglosses for a long time!
 
*********
 
I to już wszystko, gratuluję jeśli ktoś dotrwał do końca 😀 
And that’s all, I’m glad if you’re so far with me 😀
 
Nie znalazłam w tym roku idealnej bazy pod makijaż, może macie jakieś propozycje?
I didn’t find any good make-up base, did you find any?
 

omnie

Dorota Milewska

MUA

Cześć!

Od ponad dekady jestem pasjonatką makijażu. Najbardziej lubię dzielić się wiedzą i doświadczeniem, dlatego bardzo chętnie udzielam lekcji. Poza tym testuję, pokazuję i opisuję sporo kosmetyków, żeby ułatwić Ci zakupy!

więcejwpisów

Makijaż na studniówkę 2018 oko

Tutoriale

Recenzje

Makeup Crimes

Podróże

Prywata

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne wpisy
TOP5 najlepsze kosmetyki 2017! | przegląd

TOP5 najlepsze kosmetyki 2017! | przegląd

Początek roku to czas podsumowań minionego roku. Również tych kosmetycznych! Dlatego dzisiaj na blogu goszczą najlepsze kosmetyki 2017, sama ich esencja bo wybrałam tylko 5 najlepszych z najlepszych! Tzn. najlepszych z tych, które miałam okazję testować i...

czytaj dalej
Ulubieńcy roku 2014 – best of the best!

Ulubieńcy roku 2014 – best of the best!

Ostatnio potop takich wpisów. Ale czemu tu się dziwić? Ja osobiście lubię czytać o rocznych ulubieńcach, bo często dzięki takim wpisom dowiaduję się o jakiś naprawdę wartych polecenia kosmetykach 🙂 U mnie spojrzenie na ulubieńców przez pryzmat makijażu - czyli...

czytaj dalej
Ulubieńcy 2013 roku – kolorówka

Ulubieńcy 2013 roku – kolorówka

Wiem, że takich postów był ostatnio wysyp. Wiem też, że piszę go chyba jako jedna z ostatnich 😉 Ale nie wyobrażam sobie, żeby u mnie zabrakło takiego podsumowania. Przejrzałam wszystkie swoje zbiory i wybrałam te kosmetyki, które w minionym roku przypadły mi do gustu...

czytaj dalej

Pin It on Pinterest

Share This

Podziel się!

Podziel się wartościowym wpisem