Koniec wakacji mnie zaskoczył, jak zwykle 😉 To czas imprez kończących lato, a skoro imprezy to makijaże!  Nie mogłam się zdecydować, więc pokażę dzisiaj dwa makeupy: Bollywood i Neonowy 🙂 Oba idealne do wykorzystania teraz, na koniec lata lub w ogóle na jakieś imprezy. Oba makijaże są w wersji tutorialu ze zdjęciami i opisem krok po kroku.

Makijaż inspirowany Bollywood – arabski

Make-up: Makijaż na koniec lata w stylu Bollywood i Neonowy

Motyw Baśni z 1001 Nocy powraca w letnim okresie jak bumerang. Co tu się dziwić, makijaż „arabski” jest dla nas nadal bardzo egzotyczyny mimo, że w tej chwili wyjazd do Turcji czy Tunezji to nie jest wielki wyczyn.

Ja postanowiłam się zainspirować arabskim makijażem i wyciągnąć z niego to, co najbardziej mi się podoba. Są to:

 • intensywna czerń wokół oka
 • złoto i bardzo błyszczące kolory
 • specyficzne cieniowanie i kształt oka

No to zaczynamy:

Make-up: Makijaż na koniec lata w stylu Bollywood i Neonowy

 1. Na całą powiekę aż powyżej załamania nałożyłam bazę pod cienie. Ja użyłam akurat takiej w lekko bordowym odcieniu, ale sprawdzi się też bezbarwna, beżowa, brązowa lub w sumie jakakolwiek.
 2. Samo załamanie powieki rozcieram ciepłym matowym brązem, żeby je ocieplić.
 3. Na zewnętrzny kącik i zewnętrzne 2/3 załamania powieki nakładam bardzo ciemny brąz.
 4. Rozcieram ten ciemny brąz kilkukrotnie dokładając go, żeby uzyskać głębię. Staram się uzyskać specyficzny, wyciągnięty – koci kształt.
 5. Na powiekę ruchomą wklepują mocno połyskujące cienie. W wewnętrznym kąciku złoto, na środek połyskujące bordo a w zewnętrznym kąciku ciemny brąz.
 6. Na dolnej powiece rozcieram dość nisko brąz, a potem powtarzam nakładanie cieni w tej samej kolejności co na górnej powiece (złoto -> bordo -> brąz).
 7. Dolną i górną linię wodną podkreślam bardzo mocno czarną kredką i cieniem.
 8. Przy linii górnych rzęs maluję kreskę eyelinerem i w zewnętrznym kąciku łączę ją za pomocą czarnego cienia z przyciemnionym zewnętrznym kącikiem i linią załamania powieki. Tuszuję rzęsy i rozświetlam perłowym cieniem łuk brwiowy.

I to na tyle. Dobrze też przykleić sztuczne rzęsy, przy tak bogatym makijażu będą bardzo dobrze wyglądały.

Na twarz użyłam solidnie kryjącego podkładu, który porządnie zmatowiłam. Na policzkach znalazł się i bronzer, i róż i rozświetlacz. Jak Bollywood to makijaż na bogato 😉 Usta dwutonowe w brązowych odcieniach, błyszczące.

Make-up: Makijaż na koniec lata w stylu Bollywood i Neonowy

Tak się prezentuje całość 🙂 Po prawej wersja ze sztucznymi rzęsami. Kto się odważy na taki makijaż?

Makijaż Neonowy

Make-up: Makijaż na koniec lata w stylu Bollywood i Neonowy

Co by nie mówić neony to symbol lata i wakacji 🙂 Ja je uwielbiam, ale nie są najłatwiejsze do noszenia – przyznaję. Najłatwiej je wkomponować do makijażu w formie akcentu kolorystycznego – pojedynczo. Aaale, w końcu to makijaż na koniec lata więc musi być pier… no, ma być BUM!

Tutorial:

Make-up: Makijaż na koniec lata w stylu Bollywood i Neonowy

 1. Na powiece ruchomej, aż do załamania rozcieram czarną bazę. Może być zwykła, ale nie przyciemni wtedy tak makijażu. Można wykorzystać czarną trwałą kredkę 😉 Załamanie powieki rozcieram ciepłym matowym brązem oraz również matowym wielbłądzim odcieniem, żeby je ocieplić.
 2. Na cała powiekę ruchomą nakładam ciemny matowy brąz z połyskującymi drobinkami. Równie dobrze, może to być czarny albo inny ciemny kolor, z drobinkami lub bez.
 3. Na całą dolną powiekę nakładam białą kredkę, wyciągam ją poza zewnętrzny kącik i rozcieram lekko pędzlem, żeby nie było ostrych krawędzi.
 4. Małym płaskim pędzelkiem wklepuję w białą kredkę kolejne neonowe matowe kolory. Zaczynam od żółtego, potem pomarańczowy, różowy i fiolet.
 5. Dolną krawędź kolorów rozcieram czystym miękkim pędzlem.
 6. Linię wodną podkreślam czarną kredką, tuszuję rzęsy i gotowe!

Makijaż jest bardzo kolorowy, bardzo efektowny, a w zasadzie bardzo prosty do wykonania. Nawet jeśli nie posiadasz neonowych cieni możesz zrobić coś podobnego, każde cienie wklepane w białą bazę będą dużo bardziej intensywne.

W tym makijażu chciałam, żeby punktem skupiającym uwagę były oczy więc reszta makijażu jest oszczędna. Na policzkach tylko naturalny róż z lekkim satynowym połyskiem, a na ustach lekki błyszczyk.

Make-up: Makijaż na koniec lata w stylu Bollywood i Neonowy

A kto skusi się na taki? Zachęcam!

Jak zawsze ciekawa jestem, który przypadł Ci bardziej do gustu, chętnie dowiem się z komentarzy 🙂 Jeśli zainspirujesz się jakimś moim makijażem podziel się zdjęciem na Facebooku/Twitterze/Instagramie! Jeśli oznaczysz zdjęcie tagiem #blogGreatdee ułatwisz mi jego odnalezienie 🙂

 

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x