Nie wiem czy wiesz, ale jednorożce dopiero od niedawna są wesolutkie i rzygają tęczą. Jeśli spojrzeć dokładniej w symbolikę, legendy okazuje się, że to bardzo złożone stworzenia, często łączone z agresją, zmiennością, niestałością. 

Same jednorożce pojawiają się w naszej kulturze od bardzo, bardzo dawna. Były obecne w starożytności, później w różnych religiach, tak tak! W symbolice chrześcijańskiej również. Aktualnie są mocno obecne w popkulturze, gdzie przypisuje się im znowu inne cechy.

Dlatego zrodził mi się pomysł na takiego bardziej mrocznego jednorożca z okazji Halloween 2018. Kwestii samego obchodzenia tego święta nie będę tu poruszać, robiłam to już we wcześniejszych wpisach TU, więc nie będę się powtarzać.

Halloween 2018 mroczny jednorożec krok po kroku

Do wykonania jednorożca potrzebne są:

 • kolorowe cienie
 • biała farbka lub eyeliner
 • jakiś brokat i klej do niego
 • dodatkowo można użyć cieni z drobinkami
 • róg
 • klej do rzęs lub płynny lateks, mastix lub inna forma kleju do przyklejenia rogu, chyba, że masz taki w formie np. opaski

Jeśli chodzi o ten róg, to albo można kupić gdzieś i ewentualnie przerobić, albo zrobić samemu. Ja zrobiłam swój sama, z papieru toaletowego 😀 Uformowałam z niego róg, wysuszyłam i pomalowałam.

Halloween 2018 mroczny jednorożec krok po kroku
 1. Zaczynamy od gołej twarzy, ale dobrze położyć na nią coś, do czego nam się cienie przykleją, np. podkład. Ja tego nie zrobiłam przez co później miałam pod górkę.
 2. Kredką rysuję kontury, oko i wydłużony kształt twarzy.
 3. Mój unicorn ma galaktyczną skórę, więc taki efekt właśnie chcę osiągnąć. Zaczynam od najjaśniejszych różowych plam z cienia na twarzy. Ja zdecydowałam się użyć matowych cieni, błysk dodawałam później.
 4. Wokół jasnych różowych plam dodaję ciemnego różowego cienia.
 5. Pozostałą część twarzy pokrywam 2 odcieniami niebieskiego.
 6. Fioletem rozcieram granice między niebieskim a różowym. Powoli zaczyna to wyglądać tak jak chciałam.
 7. Dodaję czarny cień w miejsca gdzie moja galaktyka ma być najciemniejsza zostawiając różowe i niebieskie plamy.
 8. Teraz czarnym cieniem zakrywam moje oczy i robię groźne/wkurzone oczy jednorożca.
 9. Czarnym cieniem przykrywam też krawędzie twarzy tworząc lekko wydłużony owal twarzy. Dodaję też szczegóły, takie jak rysunkowe zmarszczki mimiczne, trochę błyszczących i połyskujących cieni tu i tam, gdzie mi fantazja podpowiada. Zamalowuję szyję czarnym cieniem i dodaję białym eyelinerem trochę gwiazd.
 10. Gwóźdź programu, czyli róg. Przyklejam go na klej do rzęs, jest papierowy i pusty w środku więc dobrze się trzyma. Wokół dodaję z brokatu i żelu do niego trochę jakby krople?
Halloween 2018 mroczny jednorożec efekt

Tak to wygląda w całości 😉 

Co roku robię coś innego, w tym akurat padło na mrocznego unicorna, ale w trochę takim kreskówkowym stylu. Mimo, że sama nie wybieram się na żadną imprezę mam nadzieję, że kogoś to zainspiruje, może Ciebie? Można taki look fajnie sparować z wysoką kitką i pseudo irokezem. 


Mam też więcej Halooweenowych propozycji TUTAJ, koniecznie daj znać czy coś Cię zainspirowało!

4
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Basia
Gość

No efekt końcowy jest niesamowity 🙂

Milagros
Gość
Milagros

Zgadzam się z Basią efekt cudo !!!!!!!!!