Makijaż 3 cieniami / 3 eyeshadows make-up

Lekcja makijażu!

utworzone przez | mar 16, 2011 | MAKE-UP, TUTORIAL

Witam Was 🙂 Jakiś czas temu kilka osób poprosiło mnie o pokazanie jak można wykonać makijaż nie mając zbyt wielu cieni do wyboru. Od razu mi się ten pomysł spodobał, i w końcu udało mi się zrobić notkę na ten temat. Postanowiłam wykorzystać gotowy zestaw cieni, bo takie pewnie zdarza się nam kupować najczęściej. Z resztą są one specjalnie tak komponowane, żeby móc nimi wykonać harmonijny makijaż. Ja użyję akurat cieni Paese z serii Luxus w kolorach brązu: odcienie zimne (nr 108) oraz ciepłe (nr 111). Zapraszam!!

Hello 🙂 Some time ago a few blogmates asked me to show how to do make-up when you don’t have big variety of eyeshadows to use. I liked the idea and finally here’s the note 🙂 I decided to use a kit from shop ’cause I think we like to buy it. It makes sense ’cause they are composed to make a harmony eye make-up. I will use brown Paese Luxus eyeshadow kits: cool browns (no 108) and warm browns (no 111). Come have a look!!

Miał być step by step, ale zdjęcia nie wyszły więc możecie zobaczyć tylko efekty końcowe… Makijaż jest bardzo prosty.
– Nakładamy średni cień na całą górną powiekę.
– Najjaśniejszym cieniem rozświetlamy wewnątrzny kącik.
– Ciemnym cieniem zaznaczamy delikatnie zewnętrzny kącik lekko rozcierając linię załamania w kierunku wewnętrznego kącika.
– Dolną powiekę też pokrywamy średnim cieniem, przy zewnętrznym kąciku dokładamy ten najciemniejszy i rozcieramy w kierunku zewntrznego kącika, żeby połączyć go z kolorem na górnej powiece.

I wanted to make a tutorial but all photos went wrong so you can see only final effects… This make-up is very easy. 
– Put a middle shadow on entire upper lid. 
– Put the brighter one in the inner corner to highlight it. 
– Take the darkest shadow and define outer corner, blend it along the crease to inner corner. 
– Put your middle shade again on lower lid and a little of the darkest one near to outer corner, and blend it up to upper lid.

Fajne jest to, że możemy łatwo makijaż dzienny przerobić na wieczorowy za pomocą tego samego zestawu. Wystarczy dołożyć najciemniejszy cień na górną powiekę tak by zakrywał większą jej część i rozetrzeć dobrze z jaśniejszymi kolorami. Możesz też narysować tym cieniem kreskę wzdłuż linii rzęs. Na dolną też dołóż najciemniejszy cień i rozetrzyj tak, żeby sięgał połowy powieki.

It’s great that you can convert your daily make-up into evening one with the same kit. All you have to do is add more of the darkest shade on the upper lid to cover more than half of it and blend it well with lighter colours. You can also draw a line with the same eyeshadow along upper lashline. Also add more of the darkest shade to lower lid and blend it into inner corner (cover about half of the lid).

Tak makijaż prezentuje się na całej twarzy. Mam nadzieję, że spodoba Wam się ta notka. Pozdrawiam!!

Here you can see the whole make-up. I hope you like the note. Greetengs!!

omnie

Dorota Milewska

MUA

Cześć!

Od ponad dekady jestem pasjonatką makijażu. Najbardziej lubię dzielić się wiedzą i doświadczeniem, dlatego bardzo chętnie udzielam lekcji. Poza tym testuję, pokazuję i opisuję sporo kosmetyków, żeby ułatwić Ci zakupy!

więcejwpisów

Makijaż na studniówkę 2018 oko

Tutoriale

Recenzje

Makeup Crimes

Podróże

Prywata

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne wpisy
Halloween 2018 mroczny jednorożec

Halloween 2018 mroczny jednorożec

Nie wiem czy wiesz, ale jednorożce dopiero od niedawna są wesolutkie i rzygają tęczą. Jeśli spojrzeć dokładniej w symbolikę, legendy okazuje się, że to bardzo złożone stworzenia, często łączone z agresją, zmiennością, niestałością.  Same jednorożce pojawiają się...

czytaj dalej
Summer vibes – letni makijaż na imprezę

Summer vibes – letni makijaż na imprezę

Lato na półmetku, a co za tym idzie za chwilę zaczną się imprezy je kończące. Poza tym, lato to generalnie czas wzmożonej imprezowej aktywności. Ostatnio namalował mi się taki letni makijaż na imprezę i pomyślałam, że się podzielę 🙂  Dobór kolorów nie jest...

czytaj dalej
The Cali Contour SMASHBOX | recenzja i makijaż

The Cali Contour SMASHBOX | recenzja i makijaż

Lato nam się rozwinęło w pełni a do mojej kolekcji dołączyła paleta The Cali Contour SMASHBOX, którą sprawiłam sobie z okazji promocji w Sephorze oraz karty podarunkowej 🙂 Nazwa mówi wszystko! To paleta, która ma służyć do konturowania i uzyskania...

czytaj dalej

Pin It on Pinterest

Share This

Podziel się!

Podziel się wartościowym wpisem