Make-Up: Podwójna kreska – brąz i turkus

Lekcja makijażu!

Niedawno kupiłam 2 śliczne eyelinery w kolorach brąz i turkus. Dzisiaj chciałabym szybko pokazać jak prezentują się na oku w makijażu z podwójną kreską. Brąz i turkus świetnie do siebie pasują,, tworzą bardzo letni duet, który nie jest zbyt krzykliwy ani jaskrawy. Dzisiejsza kreska nie jest zwyczajnie podwójna, tym razem się jakby przeplata! Zapraszam do tutorialu:

  1. Na gołą powieką nałożyłam przejrzystą bazę. Trwałość to podstawa.
  2. Na powiekę ruchomą nałożyłam bardzo jasny kremowy matowy cień z lekkimi drobinkami. Załamanie lekko podkreśliłam ciepłym średnim brązem w kolorze toffie.
  3. Od wewnętrznego kącika nakładam turkusowy eyeliner, zależy mi na tym, żeby kreska była od początku dość gruba i widoczna. Zatrzymuję się mniej więcej w połowie.
  4. Brązowym eyelinerem wyznaczam sobie linię zakończenia kreski.
  5. Maluję brązową kreskę i ciągnę ją aż do turkusu, w miejscu ich spotkania tworzę skośne przejście pomiędzy kolorami. Poprawiam linię „jaskółki” patyczkiem zamoczonym w płynie micelarnym, chcę by kreska była ostra.
  6. Czas na ewentualne poprawki, dokładam kolorów tam gdzie ich brakuje.
  7. Wzdłuż zewnętrznej krawędzi „jaskółki” cienkim pędzelkiem maluję znowu turkusową kreskę. Jeśli trzeba ponownie poprawiam patyczkiem.
  8. Tuszuję rzęsy, maluję brwi i gotowe 🙂

Nic skomplikowanego 🙂

Na początku planowałam gradient między kolorami, ale okazało się, że eyeliner dość szybko zastyga i już było za późno na rozcieranie kolorów…

Tak prezentuje się makijaż w całości:

Policzki lekko wykonturowałam bronzerem, nałożyłam też dużo rozświetlacza. Na ustach wylądował lekki koral.

Produkty:

omnie

Dorota Milewska

MUA

Cześć!

Od ponad dekady jestem pasjonatką makijażu. Najbardziej lubię dzielić się wiedzą i doświadczeniem, dlatego bardzo chętnie udzielam lekcji. Poza tym testuję, pokazuję i opisuję sporo kosmetyków, żeby ułatwić Ci zakupy!

więcejwpisów

Makijaż na studniówkę 2018 oko

Tutoriale

Recenzje

Makeup Crimes

Podróże

Prywata

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne wpisy
Halloween 2018 mroczny jednorożec

Halloween 2018 mroczny jednorożec

Nie wiem czy wiesz, ale jednorożce dopiero od niedawna są wesolutkie i rzygają tęczą. Jeśli spojrzeć dokładniej w symbolikę, legendy okazuje się, że to bardzo złożone stworzenia, często łączone z agresją, zmiennością, niestałością.  Same jednorożce pojawiają się...

czytaj dalej
Summer vibes – letni makijaż na imprezę

Summer vibes – letni makijaż na imprezę

Lato na półmetku, a co za tym idzie za chwilę zaczną się imprezy je kończące. Poza tym, lato to generalnie czas wzmożonej imprezowej aktywności. Ostatnio namalował mi się taki letni makijaż na imprezę i pomyślałam, że się podzielę 🙂  Dobór kolorów nie jest...

czytaj dalej
The Cali Contour SMASHBOX | recenzja i makijaż

The Cali Contour SMASHBOX | recenzja i makijaż

Lato nam się rozwinęło w pełni a do mojej kolekcji dołączyła paleta The Cali Contour SMASHBOX, którą sprawiłam sobie z okazji promocji w Sephorze oraz karty podarunkowej 🙂 Nazwa mówi wszystko! To paleta, która ma służyć do konturowania i uzyskania...

czytaj dalej

Pin It on Pinterest

Share This

Podziel się!

Podziel się wartościowym wpisem