Niedawno kupiłam 2 śliczne eyelinery w kolorach brąz i turkus. Dzisiaj chciałabym szybko pokazać jak prezentują się na oku w makijażu z podwójną kreską. Brąz i turkus świetnie do siebie pasują,, tworzą bardzo letni duet, który nie jest zbyt krzykliwy ani jaskrawy. Dzisiejsza kreska nie jest zwyczajnie podwójna, tym razem się jakby przeplata! Zapraszam do tutorialu:

Make-Up: Podwójny eyeliner - brąz i turkus

  1. Na gołą powieką nałożyłam przejrzystą bazę. Trwałość to podstawa.
  2. Na powiekę ruchomą nałożyłam bardzo jasny kremowy matowy cień z lekkimi drobinkami. Załamanie lekko podkreśliłam ciepłym średnim brązem w kolorze toffie.
  3. Od wewnętrznego kącika nakładam turkusowy eyeliner, zależy mi na tym, żeby kreska była od początku dość gruba i widoczna. Zatrzymuję się mniej więcej w połowie.
  4. Brązowym eyelinerem wyznaczam sobie linię zakończenia kreski.
  5. Maluję brązową kreskę i ciągnę ją aż do turkusu, w miejscu ich spotkania tworzę skośne przejście pomiędzy kolorami. Poprawiam linię „jaskółki” patyczkiem zamoczonym w płynie micelarnym, chcę by kreska była ostra.
  6. Czas na ewentualne poprawki, dokładam kolorów tam gdzie ich brakuje.
  7. Wzdłuż zewnętrznej krawędzi „jaskółki” cienkim pędzelkiem maluję znowu turkusową kreskę. Jeśli trzeba ponownie poprawiam patyczkiem.
  8. Tuszuję rzęsy, maluję brwi i gotowe 🙂

Nic skomplikowanego 🙂

Make-Up: Podwójny eyeliner - brąz i turkus

Na początku planowałam gradient między kolorami, ale okazało się, że eyeliner dość szybko zastyga i już było za późno na rozcieranie kolorów…

Tak prezentuje się makijaż w całości:

Make-Up: Podwójny eyeliner - brąz i turkus

Policzki lekko wykonturowałam bronzerem, nałożyłam też dużo rozświetlacza. Na ustach wylądował lekki koral.

Produkty:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o