Make-up Crime: Brwi jak przyklejone – jak malować brwi?

Lekcja makijażu!

W szeroko pojętej blogo/vlogosferze związanej z kosmetykami, makijażem i urodą od pewnego już czasu dużo mówi się o brwiach. I słusznie, bo były dość mocno zapomniane, pomijane i niesłusznie lekceważone. A przecież to rama oka i rama twarzy! Mam wrażenie, że niektórzy zbyt mocno sobie to wzięli do serca… Więc jak malować te brwi w końcu?

Oczywiście, każdy maluje jak mu się podoba. To nie podlega dyskusji. Jeśli komuś podobają się przyklejane brwi, malowane jak od linijki – droga wolna, niech mu służą. Ja jednak widzę je tak:

Brwi to rama twarzy i oczu. Z tym się zgadzam. Ale tak jak rama mają oddzielać obraz od ściany, podkreślać „tu jest coś fajnego, patrz!” a nie stanowić główną atrakcję, gwóźdź programu. Makijaż oka czy twarzy już nie ważny, bo i tak wszyscy widzą tylko BRWI.

Każdemu pasują inne brwi, jednym jaśniejsze, innym ciemniejsze, jeszcze innym grubsze a kolejnym cieńsze. Żadne jednak brwi na świecie naturalnie nie są jednolite, idealnie proste, symetryczne! ani nie zaczynają się od prostej ostrej krawędzi. Spójrz na zdjęcia, porównaj i wybierz co Tobie bardziej się podoba.

Jak malować brwi i jak tego nie robić?

Nie mam nic przeciwko temu, jeśli ktoś takie brwi wybiera świadomie, chce nosić takie właśnie, jak wycięte z papieru i przyklejone. Nic mi do tego, niech robi co chce. Widzę jednak zastraszająco często, że takie brwi są proponowane jako „natural look” albo wynikają po prostu z braku… wiedzy? umiejętności? samokrytycyzmu? Nie wiem. W każdym razie nie jest to świadomy wybór. Co gorsza, widzę to też czasem u – o zgrozo – blogerek urodowych! I to mnie już trochę przeraża, bo w ten właśnie sposób rozprzestrzenia się wirus przeraźliwych brwi 😉

Jestem ciekawa co Ty o tym myślisz? Czy to może ja przesadzam? Czy problem jednak faktycznie istnieje?

Pozostałe wpisy z serii Make-up Crime

Jeśli choć jedna osoba dzięki temu wpisowi zacznie malować brwi w bardziej przypominający naturalne sposób – było warto!

omnie

Dorota Milewska

MUA

Cześć!

Od ponad dekady jestem pasjonatką makijażu. Najbardziej lubię dzielić się wiedzą i doświadczeniem, dlatego bardzo chętnie udzielam lekcji. Poza tym testuję, pokazuję i opisuję sporo kosmetyków, żeby ułatwić Ci zakupy!

więcejwpisów

Makijaż na studniówkę 2018 oko

Tutoriale

Recenzje

Makeup Crimes

Podróże

Prywata

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne wpisy
Halloween 2018 mroczny jednorożec

Halloween 2018 mroczny jednorożec

Nie wiem czy wiesz, ale jednorożce dopiero od niedawna są wesolutkie i rzygają tęczą. Jeśli spojrzeć dokładniej w symbolikę, legendy okazuje się, że to bardzo złożone stworzenia, często łączone z agresją, zmiennością, niestałością.  Same jednorożce pojawiają się...

czytaj dalej
Summer vibes – letni makijaż na imprezę

Summer vibes – letni makijaż na imprezę

Lato na półmetku, a co za tym idzie za chwilę zaczną się imprezy je kończące. Poza tym, lato to generalnie czas wzmożonej imprezowej aktywności. Ostatnio namalował mi się taki letni makijaż na imprezę i pomyślałam, że się podzielę 🙂  Dobór kolorów nie jest...

czytaj dalej
The Cali Contour SMASHBOX | recenzja i makijaż

The Cali Contour SMASHBOX | recenzja i makijaż

Lato nam się rozwinęło w pełni a do mojej kolekcji dołączyła paleta The Cali Contour SMASHBOX, którą sprawiłam sobie z okazji promocji w Sephorze oraz karty podarunkowej 🙂 Nazwa mówi wszystko! To paleta, która ma służyć do konturowania i uzyskania...

czytaj dalej

Pin It on Pinterest

Share This

Podziel się!

Podziel się wartościowym wpisem