2 featured image mariza fiolet

Dzisiaj chciałam Wam pokazać ładny lawendowy lakier firmy Mariza. Dostałam go w paczce niespodziance na spotkaniu poznańskich blogerek urodowych. Fajnie, że akurat taki kolor, bo bardzo mi się spodobał 🙂

Today I’d like to show you a lavender nail polish from Mariza. I recieved it in surprise package on Poznań beuty bloger’s meeting. I’m glad I got this color ’cause I really like it 🙂

Lakier bardzo dobrze się nakłada, do pełnego krycia potrzebuje 2 warstw chociaż ładnie kryje już 1. Szybko wysycha i jest dość trwały, ja nosiłam go ok tygodnia (na bazie i z top coatem). Nie odpryskiwał tylko ścierał się na końcówkach.

It’s pretty easy to apply, it needs 2 coats for full coverage but even 1 coat looks ok. It dries fast and is pretty long lasting, I wore it for about a week (with base and top coat). I didn’t see any chips but it came off the tips.

Całkiem przyjemny lakier, niestety nie znam jego nazwy/numeru. Zapomniałam zrobić zdjęcie a lakier powędrował już w inne ręce, bo ja już mam bardzo podobny do niego.

It’s a pretty nice nail polish but I don’t know it’s name/number. I forgot to make a photo of it and now I don’t have it around, I gave it away ’cause I already have a very dimilar color.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x