Kiedyś podczas wymianki z Candy 😛 dostałam od niej taki zestaw do zdobienia KONAD. Muszę przyznać, że na początku często go używałam, ale później jakoś zapomniałam o nim. Aż do teraz 😛 Pod wpływem postu Yasinisi postanowiłam go odkurzyć 😛
Some time ago I recieved from Candy during our swap this Konad Stamping Nail Art kit.I have to admit that I was using it a lot at first but then I forgot about it until now. When I saw Yasinisi post I decided to bring it back to life 😛
Oto co mi wyszło 😛 Różowy wzorek w panterkę na czarnej bazie, agrh agrh agrh 😀 Taaak wiem, bardziej kiczowato się nie dało hehe 😛 Ale mi się efekt podoba i z dumą go noszę!
This is what I’ve got 😛 A pink panther pattern on black base, yeeeeaaah 😀 I know it’s a super kitch but I really like it 😛 And I wear it with my head held high!
Stemple wykonuje się tym zestawem hiper łatwo. Kiedyś miałam podobny zestaw z Essence i była to czysta katorga. Konad to NIEBO przy tamtym zestawie. Myślę, że każdy sobie poradzi. Lakiery są bardzo mocno napigmentowane a wzory odbijają się bardzo łatwo.
The stamping with this kit is super easy. I had a similar Essence kit before but it was pure stinker. Konad kit is HEAVEN when I think of Essence one. I think that everyone will handle that. The polishes are very well pigmented and the patterns are really easy to stamp.
18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x