2 featured image lip paletteJeśli tak jak ja jesteś maniaczką i masz przytłaczającą ilość mazideł do ust, lub pracujesz jako wizażystka – taka paleta pomadek na pewno Ci się przyda! Ja zauważyłam, że nie używam wszystkich moich ulubionych kolorów, bo wielokrotnie po prostu konkretne szminki znikały w czeluściach by odnaleźć się kiedy nie były już potrzebne. W dodatku pojedyncze pomadki w kufrze nie sprawdzają się, szukanie odpowiedniego koloru i wieczne przerzucanie opakowań potrafi być męczące.

Póki co takie palety można u nas kupić stacjonarnie jedynie w Inglocie, ale co z tymi pomadkami, które już masz? Oczywiście można przełożyć pomadki do palet Inglota, ale niestety nie zmieszczą się tam w całości.

DIY: Paleta szminek

Potrzebne będą:

 • czysta paleta, np. taka jak do przechowywania koralików, czy innych akcesoriów do ręcznych robótek
 • szpatułka, lub równie dobrze płaski nóż, albo coś innego podobnego
 • wybrane szminki, które chcesz przełożyć do palety
 • płyn dezynfekujący (specjalny lub alkohol)

Całość jest banalnie prosta.

 1. Najpierw trzeba odkazić paletę i narzędzie.
 2. Następnie za pomocą szpatułki przełożyć szminki do palety. Nie zapomnij wydostać całości, w opakowaniu siedzi sporo produktu!
  DIY: Paleta szminek
 3. Trzeba dobrze docisnąć pomadki, żeby produkt bezpiecznie sobie siedział w palecie. I właściwie gotowe!
 4. Dobrym pomysłem jest opisanie nazw kolorów i marek. Możesz do zrobić pisakiem do CD, cienkim markerem lub wydrukować etykietki i okleić pudełko.
  DIY: Paleta szminek

Nie zaprzeczę, że widok wybebeszonych opakowań trochę rozdziera serce… Ale takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza mi się w pracy. Prywatnie też wolę takie palety, bo mam natychmiastowy wgląd we wszystkie kolory szminek jakie posiadam, dzięki temu wszystkich używam! Szminki w opakowaniach, do których miałam słabość zostawiłam nietknięte 😉

DIY: Paleta szminek

 

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x