2 featured image diy organizerOd długiego już czasu chodził za mną porządny organizer. Ale te, które mi się podobały, porządne, kosztowały zdecydowanie za dużo. Szczególnie, że dopiero chcę się przyzwyczaić do planowania i korzystania z niego. Tańsze zupełnie nie spełniały moich potrzeb. A potrzeby były proste, musiał to być segregator, żeby łatwo wpinać i wypinać dodatkowe elementy, wielkość – nie za mały, ale też nie A4, dodatkowe kieszonki mile widziane. Niby niewiele, ale jednak za dużo. Postanowiłam skorzystać z tego co mam w domu i zrobić swój organizer.

DIY - Organizer z jeansu

 

 • 1. Nie miałam odpowiedniego segregatora, więc przycięłam taki wielkości A4 do odpowiadającej mi wielkości.
 • 2. Na cienkim różowym materiale (bawełna) odrysowuję mój segregator wg schematu poniżej, czyli grzbiet, obie okładki i dodatkowe części , które później posłużą za zakładki. Różowy materiał będzie we wnętrzu okładki.

DIY - Organizer z jeansu

 

 • 3. Wycinam odrysowany kształt dodając ok 1cm naokoło, żeby móc swobodnie przyszyć różowy materiał do jeansu.
 • 4. Po wycięciu materiał powinien dać się ułożyć na segregatorze tak jak widać na zdjęciu nr4.
 • 5. Ze starych jeansów wycinam materiał na okładkę. Chcę mieć na obu okładkach ( z przodu oraz z tyłu segregatora) kieszenie, dlatego na lewej stronie spodni odrysowuję kształt okładki naokoło kieszeni.
 • 6. Elementy z jeansów układam na różowym materiale lewą stroną do góry. Docinam pozostałe części ze starych jeansów tak, żeby uzyskać taki sam kształt jak z różowego materiału.
 • 7. Spinam jeansowe części szpilkami i ponownie upewniam się czy wszystkie części są na swoim miejscu i czy całość pasuje do odrysowanego na różowym materiale kształtu.

DIY - Organizer z jeansu

 

 • 8. jeśli wszystko pasuje zszywam wszystkie jeansowe fragmenty ze sobą.
 • 9. Jeśli wszystko poszło gładko mam teraz 2 takie same kształty: 1 z jeansu i 1 z różowego materiału. Układam jeden na drugim tak, żeby ich prawe strony były w środku (a lewe na zewnątrz – of course ;)). Spinam wszystko szpilkami i zszywam naokoło, zostawiając mały fragment, żeby móc przewinąć całość na prawą stronę.
 • 10. Przewijam całą okładkę na prawą stronę i zaszywam ręcznie to czego nie doszyłam maszyną na końcu. Upewniam się, że wszystko dobrze leży i ściegiem zygzakowym przeszywam w kilku miejscach z góry na dół, żeby okładka była bardziej spójna (żeby różowy materiał nie przesuwał się względem jeansu).
 • 11. Wciągam pozostałe końcówki nitek do środka. Jest to też dobry moment na zaprasowanie okładki, żeby lepiej przylegała do segregatora.
 • 12. Przymierzam okładkę do segregatora i oznaczam miejsca, w których muszę zszyć materiał ze sobą, żeby stworzyć kieszonki na tył i przód segregatora.
 • 13. Zszywam ręcznie materiał ze sobą, wkładam segregator w utworzone w ten sposób kieszonki i jeśli wszystko poszło dobrze, cieszę się z gotowego organizera 😉
 • 14. Tak wygląda to w środku.

SONY DSCTadaam! Wiem, że nie jest idealnie, ale jak na moje ograniczone umiejętności szwalnicze myślę, że wyszło nie najgorzej 😉 Jeśli chodzi o sam „wkład” można go kupić, albo zaprojektować swój i wydrukować. Ja póki co skorzystałam z projektu Aliny z DesignYourLife (swoją drogą polecam jej bloga, jest pełen świetnych inspiracji i pomysłów).

SONY DSCOzdobić można taki organizer dowolnie, ja póki co poprzypinałam do niego przypinki z zeszłorocznego BlogForumGdańsk. Póki co, udaje mi się trzymać organizera i sumiennie planuję w nim kolejne dni. Staram się też trzymać wytycznych, które sama sobie wyznaczam 😉

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x