2 featured image makijaż walentynkowyJuż za parę dni walentynki 🙂 Dzisiaj mam dla Was makijaż z tutorialem krok po kroku specjalnie na walentynki. Co myślę o samych walentynkach pisałam TUTAJ, a pozostałe walentynkowe wpisy znajdziecie TU. Nie będę się powtarzać, zdania nie zmieniłam 😉 Dzisiaj coś zalotnego, z kolorem, ale też utrzymane w romantycznej tonacji.

01 Makijaż walentynkowyMakijaż jest bardzo prosty, do wykonania w 5 krokach 😉 Do dzieła!

SONY DSC

  1. Całą powiekę aż po brew oraz dolną powiekę pokrywam bazą. W tym makijażu użyłam takiej bez koloru.
  2. Na powiekę ruchomą, aż do załamania nakładam jasny łososiowy cień o wykończeniu satynowym. Mat też by fajnie wyglądał. Na dolną powiekę nakładam błyszczący cień w odcieniu lawendowym, czyli coś pomiędzy fioletem a niebieskim – i rozcieram w dół. przy wewnętrznym kąciki zostawiam trochę miejsca na cień do rozświetlenia.
  3. Moment kluczowy 😉 Tuż nad załamaniem trwałą brązową kredką rysuję kreskę, staram się odwzorować linię rzęs. Uważajcie na dolną krawędź linii (tą od strony powieki ruchomej), bo ona będzie widoczna, krawędź od strony brwi i tak rozcieram brązowym cieniem.
  4. Następnym krokiem jest namalowanie czarnej kreski eyelinerem. Ponownie wystarczy podążyć za naturalnym kształtem linii rzęs, chodzi o to, żeby obie linie (ta zrobiona eyelinerem i ta zrobiona brązową kredką) ze sobą dobrze współgrały.
  5. Na koniec nakładam złoty cień w wewnętrznym kąciku, linię wodną rozświetlam cielistą kredką, podkreślam brwi a rzęsy podkręcam i tuszuję.
  6. Na twarz nakładam podkład, korektor i puder – standardowo. Policzki lekko konturuję i nakładam róż w koralowym odcieniu. Tym razem zrezygnowałam z rozświetlacza – dla odmiany.
  7. Usta maluję na jasny różowy kolor i nakładam błyszczyk. Uwaga skupiać ma się na oczach, w razie jakichś pocałunków zostanie coś efektownego 😛

SONY DSCProdukty:

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x