Masz już pomysł na tegoroczny makijaż na święta/wigilijny? A może coś z niebieskim? Powiesz – nie pasuje? Przekonaj się 🙂 W tym roku postawiłam na odcienie niebieskości i bardzo mi się ten efekt podoba 🙂

Makijaż został zainspirowany 5 hasłem wyzwania grudniowego z Greatdee czyli: Pierwsza Gwiazdka. A skoro gwiazdka to niebo, niebieskie i granatowe. Plus trochę błysku, koniecznie! Miał to być tutorial, niestety środkowa część zdjęć nie wyszła, ewidentnie nie dogadałam się z aparatem w tamtym momencie. Więc jest tylko gotowy makijaż dla inspiracji.

Został wykonany modną ostatnio techniką „spotlight„, czyli taką gdzie oba kąciki (wewnętrzny i zewnętrzny) są przyciemnione, a środek powieki rozjaśniony. Poza tym, że to ostatnio najmodniejszy rodzaj cieniowania – pięknie wygląda na oczach, zwraca na nie uwagę, dzięki rozświetlonemu środkowi powieki nie wydaje się za ciemny i przytłaczający.

makijaż na święta

makijaż na święta w niebieskich odcieniach zoom

Korzystałam w tym makijażu z cieni Inglota 483 i 428, do tego na środku wylądował cień GlamShadow Morskie oko. Przykleiłam też sztuczne rzęsy, żeby makijaż był bardziej wieczorowy i efektowny. Ważnym elementem jest odrobina brokatu w wewnętrznym kąciku, jest to brokat NYX Glitter Brilliants 07, przyklejony metodą, którą opisywałam tutaj: Jak przykleić brokat? Kryolan Glitter Gel i Inglot 82. Załamanie powieki ociepliłam ciepłym matowym brązem (który fajnie podkreślił niebieskie cienie) GlamShadow Słodkie kakao.

makijaż na święta niebieski całość

Może to nieskromne, ale bardzo mi się podoba. Niebieskie cienie w takim wydaniu nie wypadają kiczowato, tylko dość elegancko, ale nie zbyt poważnie.

W każdym razie, wg mnie to fajna alternatywa dla wszechobecnego złota i czerwieni, które wyglądają zawsze pięknie, ale czasem można chcieć od nich odetchnąć. Propozycja w bardziej klasycznych kolorach też się pojawi, mam nadzieję zdążyć jeszcze z kilkoma postami.

A co Ty myślisz o takim makijażu? Pssssst! Na sylwestra też by się nadał 😀

niebieski makijaż na święta

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x