Make-up: Świąteczne zielone smoky eye :)

Co roku staję przed świątecznym makijażem, a co może być bardziej świąteczne niż choinkowo zielone smoky eye? Różne wariacje już pokazywałam TUTAJ, tym razem coś cięższego i w kolorze.

Zieleń przewija się w moich Wigilijnych makijażach, bo jednak jest to obok czerwieni i złota najbardziej świąteczny kolor. Było już zielone cut crease, lekka zielona kreska oraz zielona kreska z różnymi wersjami koloru ust, smoky eye jeszcze nie było, więc czas to nadrobić.

Make-up: Świąteczne smoky eye zielone

Nie jest to jakieś wyjątkowo ciemne i ciężkie smoky, ale jeśli takie wolisz można je oczywiście podkręcić czarnym cieniem czy kredką.

Świąteczne smoky eye – krok po kroku:

Make-up: Świąteczne smoky eye zielone

  1. Na całą powiekę nałożyłam bazę pod cienie. Ja użyłam cielistej, ale jeśli chcesz uzyskać ciemniejsze smoky możesz użyć np. czarnego cienia w kremie lub kredki. Ciemną butelkową zieleń nałożyłam w oba kąciki – zewnętrzny i wewnętrzny – a środek zostawiłam pusty. Użyłam Sugarpill Subterranean z palety Cold Chemistry.
  2. Środek powieki wypełniłam jaśniejszym, lekko oliwkowym odcieniem zieleni. Użyłam cienia 15 z palety Smashbox Click You’re It!. Samiutki środek powieki lekko rozjaśniłam miętowym błyszczącym cieniem, ale nie jest to konieczne. Ja do tego celu użyłam koloru Spun Pearl z palety Zoevy – En Taupe.
  3. Kolejnym krokiem było roztarcie kolorów między sobą oraz ich granic. Tam gdzie kolory mi się zbyt mocno wytarły dodałam je ponownie.
  4. Przyciemniłam lekko zewnętrzny kącik czarną kredką, którą roztarłam używaną wcześniej ciemną zielenią. W załamaniu powieki roztarłam jasny brązowy cień Hour by Hour z palety En Taupe Zoevy, żeby lekko ocieplić to miejsce i dodatkowo je rozetrzeć.
  5. Na linię wodną nałożyłam ciemno-brązową kredkę Barista Zoevy, roztarłam ją też na dolnej powiece. Dodatkowo roztarłam to wszystko brązowym cieniem Subtle Blend z palety Cocoa Blend Zoevy.
  6. Na koniec zostały brwi i rzęsy do podkreślenia tak jak lubisz.

Przy mocnym makijażu oczu ważne jest, żeby porządnie ujednolicić skórę i zakryć wszelkie niedoskonałości. Ja zdecydowałam się tylko na lekkie podkreślenie policzków bronzerem i brzoskwiniowym błyszczącym satynowo bronzerem. I przygotowałam 3 wersje kolorystyczne ust:

Make-up: Świąteczne smoky eye zielone

  • cieliste
  • czerwone matowe
  • w kolorze wina

Jakie Tobie najbardziej przypadły do gustu? Ja nie potrafię się zdecydować 😛

Na koniec mam jeszcze tylko wizualizację jak makijaż może wyglądać jeśli zdecydujesz się przykleić sztuczne rzęsy. Jest to opcja trochę mniej wygodna i troszkę ryzykowna, ale o wiele bardziej spektakularna. Oczywiście wybór należy do Ciebie. Moje rzęsy pochodzą z Photoshopa 😉

Make-up: Świąteczne smoky eye zielone

 

 

0 0 vote
Article Rating
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x