Walentynki już dzisiaj więc rzutem na taśmę zdążę jeszcze opublikować makijaż walentynkowy delikatny i wzmocniony, choć nadal nie bardzo mocny. Myślę, że czegoś takiego szuka większość z nas.

Pozwolę sobie ominąć dywagacje na temat obchodzenia Walentynek lub ich bojkotowania, bo uważam, że każdy obchodzi (lub nie) co chce. W poprzednich latach już się na ten temat wypowiadałam.

Makijaż jest prosty, szybki do zrobienia i nadaje się na randkę, która nie wiadomo jak i u kogo się skończy 😉

Makijaż walentynkowy delikatny | Tutorial

Makijaż walentynkowy delikatny i wzmocniony | Tutorial

 1. Zaczynam oczywiście od nałożenia bazy pod cienie na całą powiekę.
 2. Będę używała poczwórnego zestawu cieni ze zdjęcia. Najpierw jednak linię rzęs i zewnętrzny kącik zaznaczam brązową kredką. Rozcieram ją, ma posłużyć za bazę pod najciemniejszy kolor i lekko przyciemnić linię rzęs.
 3. Na całą powiekę ruchomą nakładam jasny brzoskwiniowo-złoty cień.
 4. W zewnętrznym kąciku rozcieram ciemny brąz, docieram nim aż do załamania powieki. W wewnętrznym kąciku nakładam najjaśniejszy cień z zestawu.
 5. Na dolnej powiece rozcieram złoty brąz, żeby ją lekko zaznaczyć. Dodatkowo rozcieram czystym pędzlem załamanie na górnej powiece, żeby uniknąć wyraźnych granic cienia.

Następnie brwi, rzęsy i gotowe.

Makijaż walentynkowy delikatny i wzmocniony | Tutorial

Na twarzy ląduje sprawdzony podkład, policzki podkreślam bronzerem, a na ustach ląduje jasny balsam lub lekka pomadka. Czerwone usta są sexy, ale trzeba je pilnować czy się nie rozmazały przypadkiem. Jeśli zamierzasz się dużo całować polecam Ci delikatny makijaż ust 😉

Makijaż walentynkowy wzmocniony | Tutorial

Możesz też powyższy makijaż potraktować jako opcję dzienną, a na samą randkę wzmocnić go trochę, żeby trochę podkręcić efekt. Wystarczy:

 • Załamanie powieki ocieplić trochę rozcierając w nim brzoskwiniowy matowy cień
 • Na środek powieki wklepać trochę błyszczącego cienia lub pigmentu
 • Domalować kreskę eyelinerem, ja zdecydowałam się tutaj na brązową
 • Na szczyty kości policzkowych i w wewnętrzne kąciki oczu dołożyłam rozświetlacza

Makijaż walentynkowy wzmocniony | Tutorial

To fajny sposób na szybka odmianę dziennego makijażu w taki bardziej wyraźny i wieczorowy, mimo, że włożysz w to minimum wysiłku. Jeśli chcesz, możesz też przykleić sztuczne rzęsy, wtedy uzyskasz bardziej seksowny efekt.

W każdym razie, baw się dobrze! Ja mam właśnie taki zamiar 🙂

 

 • Agnieszka Bil-Jabłonska

  Ładna Walentynka :))) Cóż to za paletka?
  Bardzo lubię Twoje oko i usta <3

  Aga z Agowe Petitki

 • www.majlajfbeauty.com

  oooj, tak! Na Walentynki zdecydowanie delikatny makijaż ust 😀 Dlatego zwykle stawiam na mocniejszy makijaż oka! Czego użyłaś do narysowania kreski? Ciągle noszę się z zamiarem, żeby wypróbować brązu zamiast czerni! Dasz wiarę, że nigdy, przenigdy nie miałam na sobie brązowej kreski? 😮

  • Nie wierzę 😛 A to możesz tanio spróbować, bo to eyeliner Eveline, więc ryzyko niewielkie, a eyeliner (w kałamarzu) jest naprawdę bardzo fajny i ma cienki pędzelek!