Nie robisz makijażu, bo rano nie masz na to czasu? Zwykle odpuszczasz, bo makijaż zajmuje Ci za dużo czasu? Mam propozycję – tutorial krok po kroku jak wykonać szybki makijaż w 5 minut. Spróbuj w wolnej chwili, a nóż widelec takie wskazówki Ci pomogą!

Makeup: Szybki makijaż w 5 minut

  1. Zaczynam od zupełnie gołej – czystej skóry.
  2. W takim codziennym makijażu ważne jest wyrównanie kolorytu skóry. Nakładam więc korektor pod oczy i na wszelkie zaczerwienienia czy niedoskonałości.
  3. Korektor wklepałam, a na resztę twarzy palcami nałożyłam lekki podkład i całość przypudrowałam, żeby utrwalić makijaż.
  4. Teraz oczy: na całą powiekę ruchomą nałożyłam palcem cień w kremie Maybelline Color Tattoo w kolorze On and On Bronze. W załamaniu roztarłam cień innym – czystym palcem 😉 Resztką cienia na palcu podkreśliłam dolną powiekę.
  5. Brązową kredką rysuję kreskę wzdłuż górnej linii rzęs, nie musi być jakaś szczególnie równa, ważne żeby nie zostawić prześwitu u samej nasady rzęs.
  6. Pędzelkiem, patyczkiem kosmetycznym lub palcem rozcieram brązową kreskę.
  7. Woskową kredką podkreślam brwi. Użyłam kredki Catrice.
  8. Szczoteczką wyczesuję brwi, żeby złagodzić ich linię.
  9. Tuszuję dolne i górne rzęsy. Oczy gotowe 🙂

Pozostaje wykończyć makijaż twarzy. Dobrym rozwiązaniem jest użycie kosmetyku w formie kilkukolorowej mozaiki, bo ona zastąpi np. róż i bronzer lub róż i rozświetlacz. Ja użyłam bronzera „czekoladki”, w której są matowe i błyszczące różne odcienie brązu. Na usta jasny błyszczyk lub balsam i gotowe.

Makeup: Szybki makijaż w 5 minut

Ten makijaż nie zajął mi więcej niż 5 minut, więc Tobie też na pewno pójdzie szybko.

Mam nadzieję, że pomogłam! To jak, spróbujesz?

Kosmetyki i pędzle, których użyłam:

Makeup: Szybki makijaż w 5 minut