Zawsze podobało mi się szybkie i efektowne upięcie jakim jest kok 🙂 Jest go mnóstwo rodzajów, mi podobał się taki ze sporą objętością 😉 Do tego jak się okazało potrzebny jest specjalny wypełniacz (lub coś co go zastąpi, np. zrolowana skarpetka 😉 ). Oraz wsuwki i gumki do włosów.

Jak zrobić koka? – Kok w nieładzie / Messy bun

Na czubku głowy robię koński ogon. Na to nakładam wypełniacz przeciągając włosy przez środek. Resztę włosów równomiernie rozkładam i podpinam wsuwkami. Nie staram się zbytnio, żeby cokolwiek było równo, wręcz im więcej wystaje tym lepiej. Staram się tylko, żeby wypełniacz nie wyłaniał się spomiędzy włosów.

Jak zrobić koka? – Gładki kok

Pierwszy, drugi i trzeci krok wygląda identycznie, lecz tutaj zamiast podpinać włosy wsuwkami od razu najpierw nakładam na nie drugą gumkę do włosów. Tak, żeby to ona spięła włosy pod wypełniaczem i nadała kształt kokowi. To jest moment na dopieszczenie koka, ukrycie wypełniacza, wyrównanie włosów oraz równomiernego ich rozłożenia. Pozostałe włosy owijam naokoło podstawy koka i zabezpieczam wsuwkami. Do tego koka dobrze jest użyć jakiegoś wygładzającego kosmetyku, np. żelu lub pasty. Na koniec lubię też spryskać go nabłyszczaczem.

UWAGA!

Robiąc koka z wypełniaczem koniecznie zwróćcie uwagę na to, czy nie widać go między włosami. Tergo bardzo nie chcemy 😉 Jeśli Ci się to przydarzy – spróbuj lepiej  rozłożyć włosy na wypełniaczu. Może też zdarzyć się tak, że Twoje włosy są zbyt rzadkie, ale to nie przekreśla jeszcze Twoich szans! Spróbuj kupić mniejszy wypełniacz, albo tuż przed upinaniem włosów – podtapiruj je lekko. Powinno pomóc 🙂

Przyznaję, że mam słabość do tej fryzury i baardzo często ją noszę. Nie ma nic bardziej wygodnego!